  • ECQ-E2104KBB
ECQ-E2104KBB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2104KBB
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-E2104KBB
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2104KBB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Size Code
    3123
  • Height
    14mm
  • Length
    7.9mm
  • Width
    5.9mm