  • ECQ-E1A474KF
ECQ-E1A474KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1A474KF
HK JDW NO:
590-ECQ-E1A474KF
Description:
ECQ-E(F) 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 8365
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1A474KF
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
    2005
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.295W 18.50mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 125
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.642 16.30mm