  • ECQ-E1A335KB
ECQ-E1A335KB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1A335KB
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-E1A335KB
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% Radial 125V-AC POLYESTER Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1A335KB
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    23.7mm
  • Length
    25.8mm
  • Width
    9.6mm