  • ECQ-E12822RJF
ECQ-E12822RJF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E12822RJF
HK JDW NO:
590-ECQ-E12822RJF
Datasheet:
ECQ-E12822RJF
Description:
ECQ-E(F) 8200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E12822RJF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.197W 21.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 125
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    8320
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    21mm