  • ECQ-E1225JFB
ECQ-E1225JFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1225JFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E1225JFB
Description:
ECQ-E(F) 2.2μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1057
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1225JFB
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.276W 18.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    7328
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Length
    18.5mm