  • ECQ-E1223KFB
ECQ-E1223KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1223KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E1223KFB
Datasheet:
ECQ-E1223KFB
Description:
ECQ-E(F) 0.022μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1223KFB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2002
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    7.5mm