  • ECQ-E12224KE
ECQ-E12224KE
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E12224KE
HK JDW NO:
590-ECQ-E12224KE
Datasheet:
ECQ-E12224KE
Description:
ECQ-E(F) 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E12224KE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.571W 31.00mmx14.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 125
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Height Seated (Max)
    1.102 28.00mm