  • ECQ-E12183JF
ECQ-E12183JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E12183JF
HK JDW NO:
590-ECQ-E12183JF
Description:
ECQ-E(F) 0.018μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E12183JF
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2005
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.256W 21.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    17.5mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    8326
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    21mm
  • Width
    6.5mm