  • ECQ-E12102JFB
ECQ-E12102JFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E12102JFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E12102JFB
Description:
ECQ-E(F) 1000pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E12102JFB
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.236W 15.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE AC (V):125
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    10mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    6124
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    6mm