  • ECQ-E1155JF
ECQ-E1155JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1155JF
HK JDW NO:
590-ECQ-E1155JF
Description:
ECQ-E(F) 1.5μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 153
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1155JF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.236W 18.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7324
  • Height
    13.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.567 14.40mm
  • Length
    18.5mm