  • ECQ-E1106KFW
ECQ-E1106KFW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1106KFW
HK JDW NO:
590-ECQ-E1106KFW
Description:
ECQ-E(F) 10μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 14957
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1106KFW
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.453W 26.00mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm
  • Length
    26mm
  • Width
    11.5mm