  • ECQ-E10683RJF
ECQ-E10683RJF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E10683RJF
HK JDW NO:
590-ECQ-E10683RJF
Description:
ECQ-E(F) 0.068μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E10683RJF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.335W 21.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Additional Feature
    NON INDUCTIVE,AC RATED VOLTAGE(V):125
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    8333
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm
  • Length
    21mm
  • Width
    8.5mm