  • ECQ-E10392KF
ECQ-E10392KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E10392KF
HK JDW NO:
590-ECQ-E10392KF
Description:
ECQ-E(F) 3900pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E10392KF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.256W 15.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    6126
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    6.5mm