  • ECQ-B2472JF
ECQ-B2472JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-B2472JF
HK JDW NO:
590-ECQ-B2472JF
Datasheet:
ECQ-B2472JF
Description:
ECQ-B(F) 4700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 200V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-B2472JF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.177W 11.00mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm