  • ECQ-B2222JF
ECQ-B2222JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-B2222JF
HK JDW NO:
590-ECQ-B2222JF
Datasheet:
ECQ-B2222JF
Description:
ECQ-B(F) 2200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 200V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-B2222JF
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    ECQ-B(F)
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.177W 8.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm