  • ECQ-B1H682JF3
ECQ-B1H682JF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-B1H682JF3
HK JDW NO:
590-ECQ-B1H682JF3
Datasheet:
ECQ-B1H682JF3
Description:
ECQ-B(F) 6800pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-B1H682JF3
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.118W 7.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm