  • ECQ-B1683JF
ECQ-B1683JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-B1683JF
HK JDW NO:
590-ECQ-B1683JF
Datasheet:
ECQ-B1683JF
Description:
ECQ-B(F) 0.068μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-B1683JF
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.217W 10.00mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.528 13.40mm