  • ECQ-B1394JF
ECQ-B1394JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-B1394JF
HK JDW NO:
590-ECQ-B1394JF
Datasheet:
ECQ-B1394JF
Description:
ECQ-B(F) 0.39μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-B1394JF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.413W 13.00mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.39μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height
    17mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm