  • ECOC-2522-13.000-3GC
ECOC-2522-13.000-3GC
advertisement
Manufacturer No:
ECOC-2522-13.000-3GC
HK JDW NO:
226-ECOC-2522-13.000-3GC
Step5Bar-code shipping tag
ECOC-2522-13.000-3GC
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    1.000Lx0.870W 25.40mmx22.10mm
  • JESD-609 Code
    e4
    OCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    13MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppb
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    25.4mm x 22.1mm x 12.2mm
  • Operating Frequency
    13MHz
  • Control Voltage-Max
    3.3V
  • Warm-up Power
    3.6W
  • Input Power
    1.4W
  • Warm-up Time-Max
    3Minute
  • Height Seated (Max)
    0.488 12.40mm