  • ECKS3A471KB
ECKS3A471KB
advertisement
Manufacturer No:
ECKS3A471KB
HK JDW NO:
590-ECKS3A471KB
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
ECKS3A471KB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    470pF
  • Depth
    6.3mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Height
    2.5mm
  • Length
    7.1mm