  • ECKN3F222KBP
ECKN3F222KBP
advertisement
Manufacturer No:
ECKN3F222KBP
HK JDW NO:
590-ECKN3F222KBP
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECKN3F222KBP
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    TAPE
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
    5524
  • Height
    18mm
  • Length
    14mm
  • Width
    6mm