  • ECKD4A221MDV
ECKD4A221MDV
advertisement
Manufacturer No:
ECKD4A221MDV
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECKD4A221MDV
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECKD4A221MDV
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    10kV
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    8mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    20mm
  • Dielectric
    Y5T
  • Temperature Characteristics Code
    Y5T
  • Multilayer
    No
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10000V