  • ECKD3G222MDU
ECKD3G222MDU
advertisement
Manufacturer No:
ECKD3G222MDU
HK JDW NO:
590-ECKD3G222MDU
Datasheet:
ECKD3G222MDU
Description:
2.2nF 4kV Ceramic Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECKD3G222MDU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    4kV
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    4kV
  • Depth
    7mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    20mm
  • Dielectric
    Y5T
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Lead Diameter
    650 μm
  • Voltage
    4kV
  • Length
    16mm