  • ECK-DNA332ME
ECK-DNA332ME
advertisement
Manufacturer No:
ECK-DNA332ME
HK JDW NO:
590-ECK-DNA332ME
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ECK-DNA332ME
Description:
NS-A 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.512Dia 13.00mm -25°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
ECK-DNA332ME
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Ratings
    X1, Y1
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C