  • ECJ-3YB1E824K
ECJ-3YB1E824K
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-3YB1E824K
HK JDW NO:
590-ECJ-3YB1E824K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECJ-3YB1E824K
Description:
ECJ 0.82μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-3YB1E824K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm