  • ECJ-3VC1H272J
ECJ-3VC1H272J
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-3VC1H272J
HK JDW NO:
590-ECJ-3VC1H272J
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECJ-3VC1H272J
Description:
ECJ 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-3VC1H272J
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Series
    ECJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm