  • ECJ-2VF1H223Z
ECJ-2VF1H223Z
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-2VF1H223Z
HK JDW NO:
590-ECJ-2VF1H223Z
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ECJ-2VF1H223Z
Description:
ECJ 0.022μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-2VF1H223Z
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Custom Capabilities
    For 13 Inch Reel & Bulk Contect MFR
  • Height
    0.6mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm