  • ECJ-2VF1H153Z
ECJ-2VF1H153Z
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-2VF1H153Z
HK JDW NO:
590-ECJ-2VF1H153Z
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ECJ-2VF1H153Z
Description:
ECJ 0.015μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-2VF1H153Z
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Height
    600μm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm