  • ECJ-2VB2A152K
ECJ-2VB2A152K
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-2VB2A152K
HK JDW NO:
590-ECJ-2VB2A152K
Datasheet:
ECJ-2VB2A152K
Description:
ECJ 1500pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-2VB2A152K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm