  • ECJ-2VB1H222K
ECJ-2VB1H222K
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-2VB1H222K
HK JDW NO:
590-ECJ-2VB1H222K
Datasheet:
ECJ-2VB1H222K
Description:
ECJ 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-2VB1H222K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm