  • ECJ-1VB1E183K
ECJ-1VB1E183K
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-1VB1E183K
HK JDW NO:
590-ECJ-1VB1E183K
Datasheet:
ECJ-1VB1E183K
Description:
ECJ 0.018μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-1VB1E183K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    800μm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm