  • ECJ-0EF1H682Z
ECJ-0EF1H682Z
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-0EF1H682Z
HK JDW NO:
590-ECJ-0EF1H682Z
Datasheet:
ECJ-0EF1H682Z
Description:
ECJ 6800pF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-0EF1H682Z
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    990.6μm
  • Width
    508μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm