  • ECH-U1H822JX5
ECH-U1H822JX5
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H822JX5
HK JDW NO:
590-ECH-U1H822JX5
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
ECH-U1H822JX5 Overview
ECH-U1H822JX5 Features
3GOhm insulation resistance
ECH-U1H822JX5 Applications
There are a lot of Panasonic Electronic Components ECH-U1H822JX5 applications of film capacitors.
  • RFI for automotive
  • Switch-mode power supplies
  • Filters
  • Mobile communications
  • Global positioning systems
  • Satellite TV
  • TV and monitor sets
  • Audio/video equipment
  • Industrial and automotive inverters
  • Compact fluorescent lamps (CFL)
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H822JX5
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    ECH-U(X)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    Solder Pads
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    PPS
  • Insulation Resistance
    3GOhm
  • Voltage
    50V
  • Life (Hours)
    500 hours
  • Height
    1.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm