  • ECH-U1H683JB9
ECH-U1H683JB9
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H683JB9
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECH-U1H683JB9
Package:
1913
Datasheet:
ECH-U1H683JB9
Description:
68nF Film Capacitor 5% 1913 SMD/SMT 50V-DC Surface Mount
Quantity:
In Stock : 2508
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H683JB9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1913
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.3mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Height
    1.4mm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    3.3mm