  • ECH-U1H563GB9
ECH-U1H563GB9
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H563GB9
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECH-U1H563GB9
Package:
1913
Datasheet:
ECH-U1H563GB9
Description:
56nF Film Capacitor 2% 1913 SMD/SMT 50V-DC Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H563GB9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1913
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    56nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.3mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Height
    1.4mm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    3.3mm