  • ECH-U1H473GX9
ECH-U1H473GX9
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H473GX9
HK JDW NO:
590-ECH-U1H473GX9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
ECH-U1H473GX9
Description:
ECH-U(X) 0.047μF Film Capacitor ±2% 1913 (4833 Metric) Solder Pads 50V-DC 50V-AC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked PCB, Surface Mount
Quantity:
In Stock : 2870
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H473GX9
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±2%
    Solder Pads
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.3mm
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    4833
    PPS
  • Voltage
    50V
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    3.3mm