  • ECH-U1H154GC9
ECH-U1H154GC9
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H154GC9
HK JDW NO:
590-ECH-U1H154GC9
Package:
2416 (6041 Metric)
Datasheet:
ECH-U1H154GC9
Description:
ECH-U(C) 0.15μF Film Capacitor ±2% 2416 (6041 Metric) Solder Pads 50V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H154GC9
  • Package / Case
    2416 (6041 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ECH-U(C)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.161W 6.00mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.102 2.60mm