  • ECH-U1C682GX5
ECH-U1C682GX5
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1C682GX5
HK JDW NO:
590-ECH-U1C682GX5
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
ECH-U(X) 6800pF Film Capacitor ±2% 0805 (2012 Metric) Solder Pads 16V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Quantity:
In Stock : 26447
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1C682GX5
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ECH-U(X)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm