  • ECH-U1C471GXG
ECH-U1C471GXG
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1C471GXG
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECH-U1C471GXG
Package:
0603
Datasheet:
Description:
470pF Film Capacitor 2% 0603 SMD/SMT 16V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1C471GXG
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    16V