  • ECH-U1C471GX5
ECH-U1C471GX5
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1C471GX5
HK JDW NO:
590-ECH-U1C471GX5
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
ECH-U(X) 470pF Film Capacitor ±2% 0603 (1608 Metric) Solder Pads 16V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Quantity:
In Stock : 9377
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1C471GX5
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    ECH-U(X)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm