  • ECH-U1224GCV
ECH-U1224GCV
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1224GCV
HK JDW NO:
590-ECH-U1224GCV
Package:
2825 (7163 Metric)
Datasheet:
Description:
ECH-U(C) 0.22μF Film Capacitor ±2% 2825 (7163 Metric) Solder Pads 100V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked Surface Mount
Quantity:
In Stock : 2119
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1224GCV
  • Package / Case
    2825 (7163 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    ECH-U(C)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6.3mm
  • Case Code (Metric)
    7163
  • Height
    4.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.201 5.10mm
  • Length
    7.1mm