  • ECH-S1334JZ
ECH-S1334JZ
advertisement
Manufacturer No:
ECH-S1334JZ
HK JDW NO:
590-ECH-S1334JZ
Datasheet:
ECH-S1334JZ
Description:
ECHS(Z) 0.33μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECH-S1334JZ
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.807Lx0.394W 20.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    10mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.764 19.40mm