  • ECH-S1221JZ
ECH-S1221JZ
advertisement
Manufacturer No:
ECH-S1221JZ
HK JDW NO:
590-ECH-S1221JZ
Datasheet:
ECH-S1221JZ
Description:
ECHS(Z) 220pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS)
Step5Bar-code shipping tag
ECH-S1221JZ
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.157W 8.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm