  • ECEB1VFS220
ECEB1VFS220
advertisement
Manufacturer No:
ECEB1VFS220
HK JDW NO:
590-ECEB1VFS220
Description:
22μF Ceramic Capacitor 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
ECEB1VFS220
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    22μF
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0035mA
  • Ripple Current
    112mA
  • Tan Delta
    0.09
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1800 mΩ