  • ECCN3F220KGE
ECCN3F220KGE
advertisement
Manufacturer No:
ECCN3F220KGE
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECCN3F220KGE
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 10% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECCN3F220KGE
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
    2822
  • Height
    11mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5.5mm