  • ECC-T3G100JG
ECC-T3G100JG
advertisement
Manufacturer No:
ECC-T3G100JG
HK JDW NO:
590-ECC-T3G100JG
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
ECC-T3G100JG
Description:
10pF Ceramic Capacitor ±5% SL/GP 0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECC-T3G100JG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL/GP
  • Terminal Finish
    TIN
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    4kV
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    6.3mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4000V
  • Size Code
    2825
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm