  • ECC-D3A330JGE
ECC-D3A330JGE
advertisement
Manufacturer No:
ECC-D3A330JGE
HK JDW NO:
590-ECC-D3A330JGE
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ECC-D3A330JGE
Description:
KGE 33pF Ceramic Capacitor ±5% SL/GP 0.236Dia 6.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
ECC-D3A330JGE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    KGE
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL/GP
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm