  • EC5920ETTTS-20.000MTR
EC5920ETTTS-20.000MTR
advertisement
Manufacturer No:
EC5920ETTTS-20.000MTR
HK JDW NO:
3402-EC5920ETTTS-20.000MTR
Step5Bar-code shipping tag
EC5920ETTTS-20.000MTR
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Oscillator Type
    CMOS
  • Frequency Tolerance
    0.002%
  • Output Load
    15 pF
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm