  • EC1G-30-12.0015M
EC1G-30-12.0015M
advertisement
Manufacturer No:
EC1G-30-12.0015M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EC1G-30-12.0015M
Package:
Datasheet:
Description:
EC1G-30-12.0015M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EC1G-30-12.0015M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Metal
  • Tolerance
    0.003%
  • Pbfree Code
    no
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    AT-CUT; BULK
  • Capacitance
    30pF
  • Frequency
    12.0015MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Frequency
    12.0015MHz
  • Load Capacitance
    30pF
  • Frequency Tolerance
    0.0015%
  • Drive Level
    1000 µW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    70Ohm
  • Height
    2.5mm