  • EB8965CRO
EB8965CRO
advertisement
Manufacturer No:
EB8965CRO
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EB8965CRO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EB8965CRO
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EB8965CRO.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Applications
    GSM
  • Frequency Range
    896MHz~970MHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    933MHz